Żyjemy w czasach, kiedy możemy produkować tworzywa w stu procentach sztuczne. Mamy już na rynku plastik, poliwęglan oraz poliwęglan komorowy. W przyszłości popularny stanie się poliuretan, ale na dzień dzisiejszy poliwęglan wydaje się tworzywem, które w produkcji basenów wykorzystywane jest na ogromną skalę.

Planujesz zakup basenu? Wybierz poliwęglanowy!

Coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na wykopanie otworu aby umieścić w nim basem. Tworzenie wylewek i układanie płytek zajmuje sporo czasu oraz pieniędzy, a poliwęglan choć drogi - nadaje się jako filar basenu wręcz idealnie. Reaguje na warunki atmosferyczne i przy pełnym słońcu może nagrzać wodę w basenie nawet do 30 stopni Celsjusza.

Era, która potrwa chwilę

Boom na baseny poliwęglanowe jest widoczny w naszym kraju. Nie potrwa on jednak długo, ponieważ drugim co do popularności tworzywem sztucznym jest w naszym kraju poliuretan. Całkiem sporo firm planuje tworzenie podstaw basenowych z tego materiału, a znając charakterystykę poliuretanu przypuszczamy, że społeczeństwo zainteresuje się nowym produktem.

Póki co, mamy erę basenów poliwęglanowych. Powinniśmy się cieszyć, że ten materiał jest w naszym kraju tańszy, niż w Niemczech, Francji, Rosji oraz Włoszech.

Czy poliwęglan będzie przyszłością domowych basenów? Napiszcie w komentarzach co o tym sądzicie.