Taśmy podające są wszechobecne. Występują w każdym sklepie i każdym markecie budowlanym. Odpowiadają za transport produktów z końca kasy na jej początek. Często ulegają awariom, a głównym powodem niemal zawsze jest zbyt duży nacisk na rolki i popychacze. Jak zwiększyć udźwig taśmy? O tym napisaliśmy poniżej.

Wymiana rolek jedynym rozwiązaniem

Rolki, dzięki którym transportowane są produkty na taśmie zazwyczaj wykonane są z metalu. Nie jest to jednak najmocniejszy ze znanych metalów, a standardowy (żaden stop). Rolki degradują się z każdym dniem pracy, a narażone na duże obciążenia będą się odkształcać.

Aby zwiększyć udźwig taśmy podającej, warto zainwestować w rolki poliuretanowe, które w całości składają się z polimerów. Choć są droższe w zakupie od rolek metalowych, nie będzie konieczna ich cykliczna wymiana. Poliuretan nie reaguje na temperaturę, wilgotność ani warunki atmosferyczne. Jest elastyczny, pracuje cicho i doskonale nadaje się do produkcji rolek.

Zwiększasz udźwig - redukujesz wydatki

Niemal każda taśma napędzana rolkami metalowymi wymaga ich wymiany przynajmniej raz do roku. W przypadku rolek poliuretanowych nie ma mowy o tak częstej wymianie, ponieważ polimery są bardzo odporne. Choć rolki z poliuretanu kosztują sporo, należy ich zakup traktować w kategorii inwestycji, ponieważ usprawniają pracę całej taśmy podającej i po kilku latach samoistnie zmniejszają koszt utrzymania samego urządzenia.

Rolki poliuretanowe możecie zamówić na Allegro lub w sklepach, które zajmują się ich dystrybucją na terenie Polski. Jeśli macie pytania do tego artykułu, to zadawajcie je pod tematem.