Zapewne kojarzycie piankę montażową, którą stosuje się w trakcie instalacji okien oraz drzwi frontowych. To nic innego jak poliuretan, który zbudowany z polimerów może przybrać właściwości podobne do metalu, plastiku lub ... gąbki. Jeżeli lubicie chodzić na ryby i chcecie zwiększyć efektywność połowów, to powinniście zrezygnować ze styropianowych spławików na korzyść poliuretanowych.

Dlaczego spławiki poliuretanowe?

Ponieważ mogą mieć wyższą wyporność od plastiku i styropianu. Spławiki i każdy inny sprzęt rybacki na jego bazie będzie stabilniejszy. Problemem w trakcie połowów zawsze był wiatr, który mógł przesuwać spławik od jednego brzegu jeziora do drugiego. Poliuretan jest nieco cięższy, a dzięki swojej konstrukcji nie będzie poruszał się po wodzie tak, jak spławik styropianowy.

A inne narzędzia rybackie?

Jeśli ciekawi Was temat spławików poliuretanowych, to na pewno zainteresujecie się także innymi narzędziami na jego bazie. W sklepach łowieckich można zakupić krzesełka polimerowe, stojaki poliuretanowe oraz siatki zanętowe ze wzmacnianego tworzywa L-PUR. Są atrakcyjne w zakupie i długotrwałe. Każdy doświadczony wędkarz powinien posiadać choć jeden produkt na bazie polimerów, a odczuje różnicę w trakcie połowów.