Poliuretan jest tworzywem sztucznym, który znalazł zastosowanie w wielu branżach, zwłaszcza w przemyśle. Dzięki swoim świetnym właściwościom wkrótce zdominuje wszystkie branże, gdyż można z niego produkować nawet lemiesze do pługów śnieżnych. Dlaczego warto kupować produkty na bazie poliuretanu? O tym dowiecie się poniżej.

Czym jest poliuretan?

Elastomer poliuretanowy to tworzywo sztuczne, które zostało w całości wyprodukowane przez człowieka. Poliuretan może mieć dowolną formę, choć najczęściej spotykamy ją w formie pianki termoizolacyjnej. W zasadzie większość okien i drzwi montuje się na piance termoizolacyjnej, która w kilka chwil wypełnia powierzchnię roboczą i gwarantuje trwałość.

Poliuretan może być elastyczny lub twardy. Nie zawiera toksyn i jest przyjazny dla środowiska. Nie zniekształca się i nie pęka, a do tego jest odporny na niskie i ekstremalnie wysokie temperatury. Jego powierzchnia jest gładka, dlatego można go stosować również w pracach wykończeniowych.

Lepszy od metalu?

Poliuretan jest nieszkodliwym tworzywem i w wielu przypadkach dużo odporniejszym od metalu. Można z niego produkować dosłownie wszystko począwszy od klejów, a na tapicerkach samochodowych kończąc. Wbrew pozorom nie jest materiałem łatwopalnym, dlatego powszechnie produkuje się z niego sita przesiewowe, które wykorzystuje się w branży wydobywczej.

Produkty na bazie poliuretanu są odporne, trwałe i całkiem niedrogie. Jako, że można go produkować w warunkach laboratoryjnych, w przyszłości zaleje nas fala produktów na bazie poliuretanu.