Jeśli planujesz montaż bramy elektrycznej na Twoim podjeździe, to zanim zamówisz wszelkie potrzebne podzespoły powinieneś przez chwilę zastanowić się nad rolkami, na których osadzona zostanie brama. Pamiętaj, że każde rozsuwanie i zasuwanie bramy naturalnie wpływa na trwałość rolek. Jeśli wybierzesz nieodpowiedni model, możesz tego żałować w przyszłości. W ostatnich latach zapanowała moda na poliuretan. Wszystko, co "polimerowe" jest lepsze od klasycznego. Czy rolki poliuretanowo aluminiowe jako nośnik bramy rozsuwanej to dobry pomysł? Sprawdźmy to!

Konstrukcja typowej bramy rozsuwanej

Standardowa brama posiada specjalny silnik z przekładną, potocznie nazywany "ślimakiem". Ślimak nie jest najważniejszy, a rolki, na których porusza się metalowa brama. Zazwyczaj wykonane w technologii metalowej lub gumowej gwarantują trwałość, ale przy wahaniach temperatury będą stawiać opór silnikowi. Warto dodać, że zwłaszcza guma szybko ulega degradacji i jeśli nie jest osłonięta, bardzo szybko się zniszczy.

Rolki aluminiowo - poliuretanowe

Wybór rolek polimerowo aluminiowych będzie inwestycją, która zwróci się w postaci wzorowej pracy bramy rozsuwanej. Rolki poliuretanowe nie ulegają degradacji i ścieraniu, ponieważ sam poliuretan można modelować w sposób całkowicie dedykowany. Polimery są w stanie wytrzymać nawet największe wahania temperatury i przy mrozach nie kurczą się, czego nie możemy powiedzieć o standardowym metalu. Ponadto są zbudowane z elementów aluminiowych, które gwarantują dodatkowe utwardzenie rolki i zachowanie jej odpowiedniego kształtu.

Brama rozsuwana na rolkach poliuretanowych

Zanim zamówisz wszystkie podzespoły do montażu bramy, zastanów się nad rolkami poliuretanowymi. Są droższe, ale dużo lepsze od standardowych. Nie wymagają szczególnego traktowania ani odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki swojej elastyczności będą pracować cicho, a sama brama rozsuwać w sposób bezszelestny.