Duże hale i fabryki wymagają obecności odkurzacz6 przemysłowych, które są dosyć spore i mogą w ciągu godziny lub dwóch wyczyścić cały budynek. Jeśli robicie zakupy w dużych sieciach, zapewne wielokrotnie widzieliście człowieka siedzącego na dużym odkurzaczu. Jeśli sami planujecie inwestycję w potężny sklep, powinniście zastanowić się nad wyborem odkurzacza przemysłowego, zanim zamówicie ekipę do ułożenia posadzki.

Jaka posadzka, taki odkurzacz

Musicie wiedzieć, że istnieje wiele rodzajów odkurzaczy. Niektóre są przeznaczone do czyszczenia dużych hal z pozostałości po chemii, zaś inne pielęgnują posadzki lub płytki, a więc powierzchnie narażone na przetarcia przy niewłaściwym użytkowaniu odkurzacz. Jeśli planujecie otworzenie sklepu, powinniście zainwestować w odkurzacz, który zamiast gumowych kół, posiada poliuretanowe rolki.

Poliuretan w odkurzaczu przemysłowym

Poliuretan jest tworzywem sztucznym uzyskiwanym w warunkach laboratoryjnych. Może mieć dowolny wygląd i takie właściwości, jakie nada mu chemik. W nowoczesnych odkurzaczach montowane są koła na bazie poliuretanu, gdyż w odróżnieniu od gumy nie ścierają posadzek i nie pozostawiają żadnych śladów, prócz wzorowej czystości. Ponadto rolki poliuretanowe są bardzo elastyczne i nie przywiera do nich kurz, dlatego odkurzacze posiadające rolki polimerowe są efektywniejsze, niż standardowe.

Planując otworzenie dużego sklepu i myśląc o zakupie odkurzacza, warto zainwestować więcej funduszy i zapewnić sobie model, który posiada rolki poliuretanowe. Z roku na rok poliuretan tanieje, zatem progresywnie powinniśmy obserwować rynek odkurzaczy.