Coraz więcej polskich rodzin inwestuje pieniądze w zakup nowoczesnych pługów śnieżnych. Są to przydatne maszyny, bo mogą odśnieżyć cały podjazd w czasie kilku minut i zużyją przy tym zaledwie kilkaset mililitrów benzyny. Posiadając pług śnieżny, warto zainteresować się lemieszami, które stykają się z gruntem i wykonują pracę właściwą - odśnieżają. Im lepsze, tym będą dłużej służyć.

Stalowe czy polimerowe lemiesze?

Najbardziej typowe, a więc standardowe lemiesze wykonane są w technologii stalowej. Ważą sporo i niestety są podatne na odkształcenia. Pomimo, że takie lemiesze na zakończeniach mają nakładki gumowe, to i tak co dwa sezony trzeba je wymieniać, albo "klepać", by przywrócić je do stanu pierwotnego.

Lemiesze wykonane w technologii polimerowej są o wiele lepsze, odporniejsze i wydajniejsze. Poliuretan bardzo trudno zetrzeć, zatem lemiesze nie będą potrzebować nakładki gumowej (choć kupując takie lemiesze w sklepie otrzymacie nakładki i tak). Ponadto mogą służyć przez wiele sezonów i nie straszne im żadne podłoże, nawet szuter.

Wybierz mądrze i zamów poliuretan

Standardowe lemiesze stalowe nie są żywotne - poliuretan tak. Pomimo, że lemiesze polimerowe są droższe od typowych, warto je posiadać, bo ich żywotność jest kilkakrotnie dłuższa. Zakup lemieszy poliuretanowych do pługów śnieżnych należy traktować jako inwestycję, która zwraca się w postaci ciężkiej i wieloletniej pracy.