Do niedawna przedstawiciele branż wydobywczych przekonywali, że trudno stworzyć idealne sito. Fachowcy od tematyki poliuretanu udowodnili, że jednak można i to za całkiem rozsądne pieniądze. Sita segmentowe z poliuretanu są nowością, ale gwarantują maksymalną efektywność pracy. Poniżej kilka informacji, które warto wiedzieć na ten temat.
Metal wcale nie najlepszy
Mogłoby się wydawać, że trudno o lepszy materiał, niż metal. Poliuretan jest o wiele wydajniejszy, odporniejszy i można go wyprodukować w odpowiedniej konsystencji / strukturze. Ponadto jest lżejszy od metalu, co ma największy wpływ na jego cenę.
Sita metalowe często się zapychają. Są ciężkie i pracują bardzo głośno. Sita wykonane w technologii poliuretanowej mają odpowiednie wiązania (zazwyczaj są to linki poprzeczne i wzdłużne), otwory stożkowe (praktycznie nie da się ich zatkać) i nie reagują na nacisk. To oznacza, że mogą wykonać o wiele więcej pracy, niż klasyczne sita metalowe.
Pracują jak druciane, a są poliuretanowe
Mówi się, że najlepsze sita, to te druciane. Modele poliuretanowe udowadniają, że są jeszcze lepsze. Nie ścierają się, mają wysoką tolerancję na nacisk i pozwalają przesiać o wiele więcej materiału, niż klasyczne sita metalowe. Może i są droższe, ale będą pracować o wiele dłużej. Jeśli do tej pory musieliście wymieniać sita raz na kwartał, to decydując się na odpowiedniki poliuretanowe nie powinniście w ogóle dopuszczać możliwości ich nagłego wyeksploatowania.
Sita segmentowe z poliuretanu możecie kupić w firmie Kueper, która jako jedna z pierwszych rozpoczęła ich masową (choć indywidualną względem klientów) produkcję.