Zapewne większość z Was wie, czym jest poliuretan, bo macie go całkiem sporo w swoim domu. Elastomer poliuretanowy jest substancją sztuczną, wytwarzaną w odpowiednich warunkach. Może być dostępny w formie elastycznej lub bardzo twardej. Posiada szereg właściwości, które sprawiają, że to produkt, który w przyszłości będzie stosowany w każdej branży. Obecnie wykorzystuje się go do montażu okien lub drzwi. Można nim też docieplać budynki starego typu (takie, które mają kanał pomiędzy pustakiem a cegłą) i produkować sita płaskie. O tych ostatnich napisaliśmy poniżej kilka zdań.

Dlaczego sita poliuretanowe, a nie metalowe?

Sita metalowe są tańsze w zakupie, ale dużo mniej odporne na warunki atmosferyczne, temperaturę i uszkodzenia mechaniczne. Doskonale wiecie, że nie potrzeba wiele, aby uszkodzić sito metalowe. Poliuretan jest o wiele trwalszy, dlatego cenowo prezentuje się lepiej, gdyż na jedno sito z poliuretanu przypadają minimum dwa metalowe.

Różnica w pracy obydwu sit będzie na pewno zauważalna. Sita metalowe powodują dużo hałasu. Poliuretan wykazuje właściwości tłumiące dźwięk, więc praca sit z tego tworzywa będzie cicha. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku tych firm, które zatrudniają kilkudziesięciu pracowników.

Przyszłość należy do tworzyw sztucznych

Płaskie sita z poliuretanu mogą być stosowane w każdej branży. Doskonale sprawdzą się w budownictwie, wydobyciu czy górnictwie. Zakupione u rzetelnego producenta będą służyć przez wiele lat. Poliuretan zyskuje coraz większą popularność i dzięki swoim właściwościom będzie szeroko stosowany w przyszłości.