Osoby pracujące w branży wydobywczej cenią sobie sita poliuretanowe, gdyż mają one szereg bardzo ciekawych właściwości. Są przede wszystkim dużo odporniejsze od sit metalowych, a ponadto się nie zapychają, gdyż otwory wykonane są w technologii stożkowej. Dlaczego warto kupować sita poliuretanowe? O tym napisaliśmy poniżej.


Właściwości poliuretanu

Poliuretan jest bardzo ciekawym materiałem, ponieważ można go wyprodukować w odpowiednich warunkach. Może być bardzo elastyczny lub twardy jak głaz - w zależności od zastosowania. Ponadto jest obojętny na działanie warunków pogodowych i nieszkodliwy dla środowiska. Odnalazł się w branży dociepleniowej, a za niedługo będzie wiodącym tworzywem w branży wydobywczej.

Dlaczego sita poliuretanowe a nie metalowe?

Ponieważ metal się odkształca w wyniku temperatur i jest ciężki. Sita poliuretanowe są o wiele lżejsze, pracują ciszej i tłumią dźwięki. Sita nie zapychają się, ponieważ stożkowa konstrukcja na to nie pozwala. W efekcie sita polimerowe są o 20-30 procent efektywniejsze od metalowych. Jednym minusem na chwilę obecną jest cena, lecz powinna ona maleć z roku na rok. Sita metalowe zużywają się o wiele szybciej, więc poliuretan w zasadzie jest ekonomiczniejszy w zakupie.

Moda na poliuretan trwa i trwać będzie. Skoro możemy go produkować sami (nie wytwarza go natura), to w przyszłości znajdzie zastosowanie w każdej branży.