Jak zapewne wiecie, amerykański gigant elektroniki co kilka lat debiutuje na rynku z nowym urządzeniem. Prezentacja innowacyjnych smartphone'ów czy ultrabooków odbywa się w akompaniamencie setek dziennikarzy z całego świata, a wydarzenie ma charakter prezentowania najnowszego modelu Mercedesa, który ma wprawić kierowców w ekstazę. Apple zaskakuje nas z roku na rok, ponieważ wyprzedza swoją konkurencję o krok. Do niedawna CEO Apple, nieżyjący już Steve Jobs stawiał na design oraz kompaktowość produktów firmy spod znaku jabłka. Mogłoby się wydawać, że nie da się już nic więcej wymyślić. Czy aby na pewno?

Co szykuje Apple?

Wiemy, że Apple produkuje najcieńsze laptopy i smart urządzenia, dlatego w tej kwestii trudno o progres, bo przykładowo laptop nie może być "zbyt" cienki. iPhone także są lepsze od produktów konkurencji, lecz przy okazji prezentacji iPhone 5S doszło do sytuacji, kiedy podczas testowania telefonu wyszło na jaw, iż ugina się on pod niewielkim ciężarem. Czy możemy więc przypuszczać, że Apple planuje wykorzystać w swoich urządzeniach poliuretan? Prawdopodobnie tak.

Czy Apple stawia na technologię polimerową?

Amerykański gigant na pewno testuje poliuretan, bo to najlepsze obecnie tworzywo, które można być obudową laptopa, tabletu lub telefonu. Z uwagi na praktycznie zerową ścieralność i obojętność na działania warunków pogodowych idea wykorzystania poliuretanu wydaje się oczywista. Konkurencja firmy z logo jabłka, Samsung i LG oficjalnie potwierdziły, że od dawna pracują na polimerach. Apple póki co milczy.

Na początku 2017 roku zadebiutować ma nowa seria telefonów iPhone. Podobno firma postawiła na ich wytrzymałość - zwłaszcza, jeśli chodzi o obudowę. Czy możemy przypuszczać, że za rok dostępne będą telefony wykonane w technologii poliuretanowej? Być może tak.