Zadaniem rolek jest transport jakiś produktów. Mogą też pełnić rolę bieżnika, który steruje automatyczną bramą. Rolki w przemyśle mają szereg zastosowań i warto wybierać te, których właściwości są zdecydowanie najlepsze.

Czym jest poliuretan?

Poliuretan jest tworzywem sztucznym, który można produkować w odpowiednich warunkach. Nie znajduje się go w lesie, tylko produkuje z odpowiednich półproduktów. W swoim składzie nie zawiera żadnych toksyn, a do tego jest przyjazny dla środowiska. Jeśli dodamy do tego fakt, że jest twardszy od metalu, gorzej od niego ścieralny i całkowicie odporny na warunki pogodowe - mamy do czynienia z bardzo wszechstronnym materiałem.

Rolki poliuretanowe

Jak już pisaliśmy, rolki mogą mieć wszelakie zastosowanie. Wykonane w technologii poliuretanowej bardzo dobrze znoszą drgania i skutecznie je tłumią. Ponadto się nie ścierają, czym gwarantują ich żywotność. Mogą pracować w temperaturze od minus 30 do plus 80 stopni Celsjusza! I nie będą się odkształcać!

Era produktów polimerowych?

Poliuretan jest bardzo wdzięcznym materiałem. Można go dowolnie modelować, a jego odporność jest niemal maksymalna. Polimery nie są już stosowane tylko w budownictwie bo jak widać - mogą z powodzeniem odnaleźć się w przemyśle i raz na zawsze wygryźć konstrukcje metalowe, które do tej pory były uznawane za najlepsze.