Listwy zazwyczaj kojarzą się z drewnem, bo produkuje się je z wiór (prasowanych trocin) lub prawdziwego, zazwyczaj szlachetnego drewna. Pomimo bardzo ładnego wyglądu mają jednak szereg wad. Na szczęście rynek oferuje inne listwy, poliuretanowe. Czym one są i dlaczego warto je stosować? O tym napisaliśmy poniżej.


Polimery lepsze od drewna?

Poliuretan jest tworzywem sztucznym. Nie ma w swoim składzie żadnych toksyn i jest przyjazny dla środowiska. Doskonale sprawdza się w budownictwie, a od niedawna - w wykańczaniu wnętrz.

Poliuretan jest odporny na wahania temperatur i nie wpływa na niego promieniowanie słoneczne. Nie odkształca się i nie zagina, a na dodatek trudno go zetrzeć. Drewno nie ma takich właściwości. Bardzo szybko przyswaja wodę, a narażone na promienie słoneczne może się nawet wybrzuszyć. Poliuretan choć kosztuje więcej, to będzie o wiele efektywniejszy i prostszy w utrzymaniu.

Decydując się na zakup maskownicy lub zwykłej listwy do zakrycia efektów remontu, warto zdecydować się na poliuretan. Pomimo swojej wysokiej ceny zwraca się w postaci długiej żywotności i bardzo ładnego designu. Na Polskim rynku firma Kueper zajmuje się ich produkcją, dlatego zachęcamy do zapoznania się z tym tematem bliżej.