​Poliuretany to tworzywa, które definiują rozwój technologii. Od kilkudziesięciu lat towarzyszą różnym branżom i sprawiają, że konstrukcje stalowe, betonowe i gumowe są stopniowo uzupełniane i wypierane przez te polimery. Dzieje się tak dlatego, że poliuretany mają wyjątkowe właściwości, które opierają się na różnorodności. Dzięki zastosowaniu różnych domieszek i uszlachetniaczy jesteśmy w stanie stworzyć tworzywo o właściwościach dedykowanych dla konkretnego projektu. Poliuretany są wytwarzane z polioli i izocyjanianów. Na ich końcowe właściwości ma także wpływ proces produkcji. Dzięki temu z podobnych substancji wyjściowych możemy stworzyć materiał do wytworzenia gąbki kuchennej i pługa śnieżnego.

Liderem na polskim rynku w produkcji elementów poliuretanowych jest firma Lubas. Ich niewątpliwą przewagą na rynku są nieustanne badania nad polimerami i poszerzanie oferty. Ponadto jako jedni z niewielu sami produkują części i kierują je na rynek Polski i zagraniczny. Dzięki temu ich produkty są najwyższej jakości.

Jedną z gałęzi produktów firmy Lubas są sita polimerowe wykonane z elastomeru poliuretanowego. To tworzywo, dzięki swoim właściwościom pozwala na zmniejszenie masy sita przy jednoczesnym zwiększeniu dokładności wykonania produktu. W ofercie znajdziemy sita o średnicy oczek od 0,4mm do nawet 240 mm. Zastosowanie sita z poliuretanu pozwala na redukcję hałasu podczas pracy maszyny przy utrzymaniu wysokiej trwałości produktu. Znaczące jest także utrzymanie jednakowych parametrów przesiewu podczas pracy maszyny. Dodatkowym atutem jest samooczyszczanie się produktu. Dzięki zastosowaniu polimeru l-pur w ofercie dostępne są różnego rodzaju rozmiary i mocowania sit, począwszy od zamienników do mocowań STEINHAUSA skończywszy na zamiennikach mocowań na listwy do ISENMANN w kilkunastu różnych rodzajach. Dodatkowo, w ofercie znajdziemy zamienniki mat sitowych producentów takich jak BINDER, LIVELL czy IFE. Szczegółową ofertę znajdziemy na stronie producenta: https://lubas.com/sita-poliuretanowe-l-pur/

Firma Lubas posiada także bardzo szeroką ofertę prefabrykatów, lemieszy i skrobaków do betonu. Dzięki własnej produkcji znajdziemy w ofercie wiele zamienników renomowanych firm. Między innymi są to zamienniki i części do sprzętu marek: HAARUP, LIBHERR, TEKA, STETTER, SIMEN, ORU oraz BMK. W ofercie znajdują się mieszalniki dwuwałowe, ale nie zabraknie wersji planetarnych. Wymagający klienci docenią natryski, wkłady i wyłożenia rynien betononiszczarek powłoką L-pur. Firma Lubas dzięki swojemu doświadczeniu oferuje kompleksowe wyposażenie. Są to dodatkowo: płyty trudnościeralne, uszczelnienia przenośników taśmowych, skrobaki taśmowe typu L-clean oraz wiele innych. Szczegóły sprawdzimy na stroniehttps://lubas.com/lemiesze-skrobaki-prefabrykacja/. Tam również dowiemy się, jak wygląda produkcja elementów na zamówienie klienta.

Ważną gałęzią produktów firmy Lubas jest hydrotransport. Są to przede wszystkim poliuretanowe i kompozytowe, czyli poliuretanowo — stalowe części do pomp hydraulicznych. W ofercie znajdziemy zamienniki takich firm jak MF – Warmann, PG – Habermann oraz HPK – Metso. W ofercie nie brakuje najwyższej jakości hydrocyklonów. Dzięki nim zagęścimy osad i poddamy segregacji cząstki stałe. Dodatkowo mamy do wyboru szeroką paletę króćców, kolan, rur elastycznych. A także trójników, łączników i kompensatorów. Dzięki zastosowaniu samonośnych konstrukcji poliuretanowych i kołnierzy stalowych lub zbrojeń stalowych zyskujemy wysoką trwałość elementów, elastyczność, a przede wszystkim zmniejszamy masą konstrukcji. Poszerzoną ofertę znajdziemy na stroniehttps://lubas.com/hydrotransport-i-armatura/. Ważny dodatkiem do produktów jest możliwość regeneracji pomp cyklonowych, rur i hydrocyklonów.

Lubas oferuje także wyposażenie do maszyn drogowych. Szczegóły możemy sprawdzić na stronie https://lubas.com/lemisze-do-plugow-snieznych/ oraz https://lubas.com/maszyny-drogowe/. Podstawą oferty są oczywiście poliuretanowe lemiesze śnieżne. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości poliuretanu lemiesze firmy Lubas są odporne na temperatury sięgające nawet minus czterdziestu stopni celsjusza, wykazują wysoką odporność na ścieranie oraz posiadają twardość 90 °Sh A. Uzupełnieniem oferty dla maszyn drogowych są akcesoria wykonane z L-pur dla maszyn gąsienicowych, maty pod zagęszczarki oraz skrobaki do walców drogowych. Cechują się one doskonałą jakością, trwałością i dokładnością wykonania.

Lubas zajmuje się produkcją wielu innych maszyn i półproduktów dla przemysłu. W ofercie firmy znajdziemy wały i tekturnice dedykowane dla drukarni. Częściami produkowanymi przez firmę Lubas zaopatrywany jest przemysł kamieniarski i budowlany. Między innymi dzięki przesypom, uszczelnieniom przenośników taśmowych i zsuwni wiele firm poprawia swoją wydajność, zwłaszcza tam, gdzie tradycyjne materiały zbyt łatwo poddają się działaniu czynników zewnętrznych. Produkowane są także, płyty, pręty i półprodukty dla innych gałęzi przemysłu. Rozwiązania są ciągle poszerzane o dodatkowe opcje, co sprawia, że firma Lubas jest liderem produktów wykonanych z poliuretanów w Polsce.