Osoby pracujące w branży wydobywczej cenią sobie te sita, które rzadko się zapychają i mogą wytrzymać nacisk kilku ton. Do niedawna używało się głównie sit metalowych, zaś dzisiaj możemy kupić poliuretanowe, które są nie tylko lepsze, ale przede wszystkim efektywniejsze.


 

Czym są sita segmentowe?

Sita segmentowe to po prostu zestaw połączonych w jedną całość sit. Można je wykorzystywać w branżach, gdzie liczy się efektywność pracy. Zazwyczaj sita segmentowe mają kilka poziomów, z czego ten najniższy to sita o najmniejszych oczkach.

Sita segmentowe z poliuretanu

Rezygnując z tradycyjnych sit, warto zainteresować się poliuretanowymi. Wiadomo, że poliuretan jest odporniejszy i lżejszy od metalu, a ponadto nie odkształca się i nie zagina. Dzięki swoim właściwościom może przyjąć spory nacisk i nie straci na tym efektywność pracy. W nowoczesnych fabrykach sita poliuretanowe już dawno zastąpiły metalowe, druciane.

Otwarta powierzchnia przesiewu

Sita wykonane z poliuretanu mają otwartą powierzchnię przesiewu, co skutkuje 20% większą efektywnością. Ponadto poliuretan tłumi dźwięk, więc praca sit będzie bardzo cicha. Sita poliuretanowe można instalować na nowych, lub stosowanych obecnie urządzeniach. Montuje się je bardzo zręcznie i wbrew pozorom, nie kosztują wcale majątku.

Firmy stawiają na nowoczesność

Każdy detal ma znaczenie i wie o tym większość firm. Skoro metal jest cięższy, mniej odporny, a do tego pracuje głośniej, to warto go zastąpić poliuretanem. Nowoczesne sita poliuretanowe mają w konstrukcji również linki metalowe, dlatego trudno je odkształcić lub wybrzuszyć. Jeśli dodamy do tego fakt, że gwarantuję do 20% większą efektywność - mamy przed oczami produkt, który za niedługo będzie bił rekordy popularności.