Poliuretan jest specyficznym tworzywem sztucznym, ponieważ przypomina materiał gumopodobny. Dzięki swoim właściwościom może przybrać postać twardą lub elastyczną. Świetnie nadaje się do produkcji sit, a w branży budowlanej uznawany jest za niezawodny produkt. Jakie właściwości mają sita poliuretanowe? O tym dowiecie się poniżej.

Poliuretan można wykorzystywać do dowolnych celów. Świetnie sprawdza się w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Sita wykonane z tego materiału charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie, efektem samoczyszczenia, większą efektywnością pracy (dzięki stożkowatemu kształtowi oczek) i dobrym działaniem na materiały mokre.
 
W odróżnieniu od klasycznych sit metalowych, poliuretan jest o wiele bardziej żywotny. W praktyce za sito wykonane z poliuretanu zapłacimy więcej, ale możemy ten wydatek traktować jako inwestycję, ponieważ sito poliuretanowe wykazuje się dwukrotnie dłuższą żywotnością od modelów metalowych.

Doskonałe właściwości poliuretanu zostały udowodnione w wielu przypadkach. To niezwykle uniwersalny materiał, który wkrótce może być wykorzystywany nawet w branży energetycznej. Sita wykonane z poliuretanu to inwestycja dla tych, którzy cenią efektywność i profesjonalizm.