Wyniki pracy pod względem efektywności sit napinanych jest wyższa o 1100% od sit drucianych. Głównie z tego względu firmy takie jak Kueper zdecydowali się na produkcję sit, które są napinane poprzecznie i wzdłużnie. Można je stosować w przemyśle wydobywczym i żwirowym, a dzięki otworom stożkowym w praktyce nie da się ich zatkać. Co warto wiedzieć o sitach napinanych? Zapraszamy do lektury.

Linki stalowe i poliuretan

Zasada konstrukcji sit napinanych jest bardzo prosta. Forma odlewana jest z poliuretanu i wzmacnia się ją linkami stalowymi. Dzięki odpowiedniemu łączeniu zbrojenia (łączenie poprzeczne i wzdłużne), otwory trzymają się bardzo stabilnie i pewnie. Sam fakt użycia poliuretanu do wykonania odlewu powoduje, że jest to jedna z najmocniejszych konstrukcji tego typu.

Poliuretan jest odporny na działanie temperatury, dlatego zatopione w nim linki nie mają prawa się przemieszczać. Ten fakt sprawia, że sita napinane z poliuretanu są najlepszymi konstrukcjami tego typu. Jedynym minusem może się okazać cena, lecz należy ją traktować w formie inwestycji, gdyż sita poliuretanowe są o wiele ekonomiczniejsze od metalowych.