Jak wygląda sito, każdy z Was na pewno wie. Do niedawna mieliśmy na rynku tylko metalowe sita, które co prawda nie kosztują wiele, ale lubią się psuć i odkształcać. Nie tak dawno na rynek weszły sita poliuretanowe, które choć kosztują o wiele więcej od tradycyjnych, to zwracają się w postaci długiej żywotności i wspaniałych cech własnych. Dlaczego warto kupować takie sita? O tym dowiecie się poniżej.

Czym jest poliuretan?

Elastomer poliuretanowy to tworzywo, które produkuje się w warunkach laboratoryjnych. Jest w 100% tworzywem sztucznym, które może przybrać dowolną formę. Poliuretan jest przyjazny dla środowiska, a ponadto możemy go formować w dowolne kształty. Na rynku dostępne są już nawet listwy poliuretanowe, które jak się domyślacie - są elementem maskującym i upiększającym wnętrze domu lub mieszkania. Znacie też na pewno pianki poliuretanowe, czyli, w języku potocznym - pianki montażowe. Świetnie sprawdzają się przy dociepleniach oraz montażu okien i drzwi.

Poliuretan jest bardzo odporny na uszkodzenia. Nie wchodzi w reakcję z alkoholem ani produktami spożywczymi. Nie działa na niego światło słoneczne i promieniowanie ultrafioletowe. Możemy go nabyć w formie twardej lub elastycznej. Ciężko się go ściera, a stosowany w przemyśle będzie najlepszym sitem, jakie wymyślił człowiek.

Dlaczego sita poliuretanowe?

Sita wykonane z poliuretanu są bardzo wytrzymałe i dużo bardziej żywotne od metalu. Nie będą się odkształcać w trakcie przesiewania i umożliwiają wykorzystanie odpowiednich cieczy do całego procesu. Pomimo że droższe, to można ich zakup traktować jako inwestycję. Nabywcy nie muszą się już więcej martwić tym, że praca może nagle stanąć. Metal lubi się popsuć i odkształcić, ale poliuretan nie. Zachęcamy do zainteresowania się tymi produktami, bo w niedalekiej przyszłości poliuretan będzie już powszechnie stosowany.