Inne

Dodatkowe wyposażenie skrzynki narzędziowej

maj 27 2020

dodatkowe wyposazenie skrzynki narzedziowej
Szpachelka jest to narzędzie używane przy pracach zarówno z betonem drewnem, jak i metalem. Służy ona do nakładania i gładzenia materiałów w rodzaju gipsu czy szpachli, w przypadku drewna
uzupełniania ubytków i naprawy, w przypadku metalu np. zaklejania dziur spowodowanych korozją.

Szpachla wykonana jest zazwyczaj z blachy stalowej która charakteryzuje się pewną elastycznością. Uchwyt wykonany jest najczęściej z tworzywa sztucznego. W zależności od zakresu prac warto mieć różne rodzaje szpachelek.

Warto też używać dwóch naraz, jedną do nakładania, a drugą do zgarniania nadmiaru masy z materiału. Szpachelki należy bardzo dokładnie czyścić i szlifować, bowiem wszelkie nierówności znacząco pogarszają walory tego narzędzia.

Kliknij i wybierz ► migomat Bester


Miarka centymetrowa to narzędzie absolutnie niezbędne, inna jej nazwa to calówka ze względu na użyte jednostki miary. Wykonana jest na tej zasadzie co składany scyzoryk, z drewna, metalu lub plastiku. Ma ona zwykle długość około dwóch metrów.

Warto posiadać również miarkę metalową sztywną (automatycznie zwijającą się) oraz taśmową miękką.


Ponadto przyda nam się:

 • gruby ołówek techniczny do oznaczania materiałów
   
 • linijka - najlepiej metalowa, minimum 50 cm
   
 • nóż
   
 • nożyczki
   
 • taśmy klejące - izolacyjna czarna do kabli, a także taśma typu gafer wzmacniania aluminium
   
 • papier ścierny różnej grubości


Jeśli chodzi o materiały typu "drobnica" to niezbędne są gwoździe różnej wielkości śruby, wkręty do gipso-kartonu, metalu, kołki rozporowe, kołki drewniane, termokurczliwe.

Udostępnij