Inne

Jakie są koszty adaptacji gotowego projektu domu?

lip 3 2020


Gotowy projekt należy poddać adaptacji, czyli dostosowaniu do warunków związanych z działką i wymaganiami stawianymi przez urzędy.


Adaptację projektu można zlecić jedynie wykwalifikowanemu architektowi, który posiada wszelkie potrzebne uprawnienia.Wybór właściwego architekta jest ważny, ponieważ w momencie, kiedy przyjmuje do adaptacji projekt staje się za niego odpowiedzialny. Musi go tak zaadaptować, aby dom był nie tylko funkcjonalny, ale również bezpieczny.


Na wyborze dobrego architekta nie można oszczędzać, ponieważ od niego zaczyna się budowa domu. Bez dobrze wykonanej adaptacji projektu nie zostanie również uzyskane pozwolenie na budowę.


Koszt adaptacji budynku mieszkalnego jest spory, ponieważ waha się w granicach 1500/3000 złotych, w zależności od regionu oraz stawek danego architekta. Drożej nie znaczy lepiej. Warto korzystać z usług architekta, który ma dobrą renomę, prowadzi działalność.


Przy okazji adaptacji dokonuje się zazwyczaj zmian, czasem w detalach, często również związany z przesuwaniem ścian nośnych, funkcją pomieszczeń, zmianą rodzaju instalacji. W zależności od wielkości zmian, cena jest bardzo różna. Zazwyczaj waha się od kilkuset złotych, nawet do kilku tysięcy.


Do wykonania adaptacji projektu potrzebne są inne dokumenty, które również kosztują od kilkudziesięciu złotych do kilkuset, należą do nich dokumentacja projektu gotowego, mapa geodezyjna do celów projektowych, decyzja o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania terenu, warunki techniczne przyłączy.

 

Udostępnij