Inne

Właściwości sit poliuretanowych

sie 10 2020

Poliuretan jest specyficznym tworzywem sztucznym, ponieważ przypomina materiał gumopodobny. Dzięki swoim właściwościom może przybrać postać twardą lub elastyczną. Świetnie nadaje się do produkcji sit, a w branży budowlanej uznawany jest za niezawodny produkt. Jakie właściwości mają sita poliuretanowe? O tym dowiecie się poniżej.
 
Poliuretan można wykorzystywać do dowolnych celów. Świetnie sprawdza się w branży budowlanej i motoryzacyjnej. Sita wykonane z tego materiału charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie, efektem samoczyszczenia, większą efektywnością pracy (dzięki stożkowatemu kształtowi oczek) i dobrym działaniem na materiały mokre.
 
W odróżnieniu od klasycznych sit metalowych, poliuretan jest o wiele bardziej żywotny. W praktyce za sito wykonane z poliuretanu zapłacimy więcej, ale możemy ten wydatek traktować jako inwestycję, ponieważ sito poliuretanowe wykazuje się dwukrotnie dłuższą żywotnością od modelów metalowych.Droższe, znaczy lepsze
 
Doskonałe właściwości poliuretanu zostały udowodnione w wielu przypadkach. To niezwykle uniwersalny materiał, który wkrótce może być wykorzystywany nawet w branży energetycznej. Sita wykonane z poliuretanu to inwestycja dla tych, którzy cenią efektywność i profesjonalizm.

 

Udostępnij