Sita do przesiewaczy do niedawna były zmorą każdej firmy, która zajmuje się wydobyciem. W ostatnich miesiącach firma Kueper wypuściła na rynek sita poliuretanowe, które charakteryzują się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia i drgania. Dzięki stosowaniu polimerów (poliuretanu) mamy do czynienia z nowością i prawdziwą ulgą dla tych, którzy mają dość metalowych sit.

Dlaczego poliuretan?

Poliuretan jest bardzo odporny na uszkodzenia, a do tego może wytrzymać nawet ekstremalne wahania temperatury. Bardzo trudno go zetrzeć i odkształcić. Znalazł zastosowanie w każdej dziedzinie życia, choć w budownictwie jest go zdecydowanie najwięcej.

Sita poliuretanowe

Sita wykonane w technologii poliuretanowej gwarantują większą efektywność pracy. Otwory stożkowe się nie zapychają, a sito samo w sobie jest bardzo lekkie. Bez problemów poradzi sobie z dużym naciskiem, dlatego może przesiać o wiele więcej, niż klasyczne, metalowe sita.

Nowy lider branży wydobywczej

W wydobyciu najważniejsze jest efektywne przesiewanie, dlatego sita poliuretanowe są obecnie zdecydowanie najlepsze. Zużywają się o wiele wolniej od metalu i nie degradują pod wpływem warunków pogodowych. Póki co kosztują całkiem sporo, ale należy ten wydatek traktować w kategoriach inwestycji, bo zwraca się w postaci dłuższej niż metal żywotności.