Wielu ludzi, zwłaszcza mieszkańcy niewielkich miast wybierają samodzielny montaż okien w domu. Wydaje się to prostym zadaniem, bo należy okno wypoziomować, a w szczeliny (okiennice) zaaplikować piankę montażową. Wydawałoby się, że pracę mamy skończoną, ale w rzeczywistości powinniśmy użyć jeszcze wody. Po co? O tym dowiecie się poniżej!

Pianka montażowa a woda

Zapewne wiecie jak działa pianka montażowa. Po zaaplikowaniu jej do szczelin pomiędzy okiennicą a murem zaczyna puchnąć i twardnieć. Aby przyspieszyć proces wiązania polimerów, należy spryskać piankę wodą. Niestety, ale bardzo niewielu ludzi o tym wie, dlatego po, wydawałoby się prawidłowym zamontowaniu okna, przepuszcza ono chłodne powietrze w zimie.

Jak montować okno pianką montażową?

Po wypoziomowaniu okna należy w szczeliny zaaplikować piankę montażową. Mniej więcej 10-20 sekund po zaaplikowaniu powinniśmy spryskać powierzchnię wodą. Możemy do tego celu użyć butelki z płynu do mycia okien. Wodę rozpryskujemy równomiernie i kończymy naszą pracę. Pianka zwiąże się o wiele szybciej w miejscach, gdzie dostęp wody z wilgotnego powietrza jest mocno ograniczony.

Jeśli planujecie montaż okien, to pamiętajcie o butelce z wodą. Sama pianka kosztuje sporo pieniędzy i szkoda po roku demontować okna, aby ponownie (i poprawnie) i zgodnie z naszymi radami je instalować.