Poliuretan jest powszechnie stosowany w dociepleniu budynków. Dzięki swoim właściwościom jest uznawany za najlepszy materiał izolacyjny. Jest wodoodporny, nie przeszkadzają mu ekstremalne temperatury i z roku na rok kosztuje coraz mniej. Dzisiaj udowodnimy, że stosowanie płyt Thermano to najlepsza forma docieplenia dachu.

Co jest istotne w dociepleniu dachu?

Docieplenie dachu wymaga zastosowania takiego materiału, który nie będzie się degradował pod wpływem warunków pogodowych. Na rynku mam dostępne specjalne maty, ale są kłopotliwe w montażu i gdy pojawi się w nich niewielka szczelina, całe docieplenie jest do wymiany. Istotna jest waga materiału, którym docieplamy dom. Powinien być on lekki i maksymalnie cienki.

Płyty Thermano z poliuretanu

Płyty firmy Balex Metal charakteryzują się niewielką wagą i bardzo dużą odpornością na uszkodzenia. Ponadto są w stanie wytrzymać naprawdę duże obciążenie śniegu, zatem doskonale będzie się nadawał do dociepleń nawet tak dużych konstrukcji, jak fabryka samochodowa.

Płyty powinno się montować w pierwszej fazie wznoszenia dachu, bezpośrednio do krokiew. Dzięki temu uzyskamy maksymalną izolację. Na płytach należy zamontować łaty, do których przykręcamy blachę.

Ile to kosztuje?

Na dzień dzisiejszy docieplenie płytami Thermano to nie wydatek, a inwestycja. Póki co niewiele polskich firm zajmuje się produkcją poliuretanu, dlatego jest on dosyć drogi. Jako, że firmy budowlane bardzo cenią sobie płyty Thermano, coraz więcej firm zastanawia się nad produkcją podobnych. To sprawia, że w przyszłości będą one tańsze, co w konsekwencji doprowadzi do sytuacji, że każdy nowo budowany dom będzie posiadał izolację poliuretanową.

Poliuretan zaczyna zdobywać nie tylko popularność, ale poszczególne branże. Zdobył już branżę budowlaną. Co będzie dalej? Przekonamy się w ciągu kilku lat.