Firmy budowlane szukają alternatyw dla typowych pokryć dachowych, które mają izolować budynek i nie dopuszczać do "pocenia" się ścian. Ostatnim wynalazkiem jest płyta Thermano, która w całości składa się z poliuretanu i produkowana jest przez Balex Metal. Co warto wiedzieć o tym produkcie? Zapraszamy do lektury.

Doskonałe właściwości poliuretanu

Poliuretan to tworzywo sztuczne, które produkuje się w odpowiednich warunkach. Wykazuje się dużą odpornością na uszkodzenia i ekstremalne temperatury. Jest o wiele lżejszy od drewna, dlatego stosowany do budowy dachów może być najlepszym izolatorem.

Płyty Thermano - lekkie i długotrwałe

Poliuretan jest odporny na wstrząsy, dlatego dobrze odnajduje się w budownictwie. Płyty Thermano stosuje się dolnej części konstrukcji dachu. Wystarczy przymocować płytę do krokiew, a następnie zamontować rząd łat i kontrałat. Na tak przygotowaną nawierzchnię można kłaść blachę.

Dlaczego warto stosować płyty Thermano? Ponieważ są bardzo lekkie, a przy tym długotrwałe. Nie przyjmują wilgoci i są wodoodporne, dlatego będą najlepszym izolatorem zarówno w przypadku domów murowanych, jak również tych wzniesionych z drewna. Warto dodać, że koszt zakupienia płyt nie jest duży, a "wytrzymają" one tyle samo lat, co dom.

Najlepsza izolacja dachu

Materiały termoizolacyjne w formie cienkiej warstwy plastiku nie są już efektywne. Ich montaż bywa skomplikowany, a siatka plastikowa nie jest odporna na uszkodzenia. Płyty Thermano choć kosztują więcej, to jak żaden inny materiał gwarantują 100% izolację. Czy można dostać lepszy produkt na rynku? Naszym zdaniem na chwilę obecną nie.