Coraz więcej rodzin decyduje się na montaż ogrzewania podłogowego. To świetne rozwiązanie, bo pozwala na zaoszczędzenie sporych pieniędzy na ogrzewaniu. W trakcie montażu ogrzewania podłogowego najbardziej istotne są rurki, które rozprowadzają ciepło po podłodze. Modele miedziane są bardzo drogie, zaś peksy nie zawsze gwarantują bezpieczeństwo. Czy istnieje zatem produkt "środkowy", który będzie łączył cechy miedzi oraz peksów? Tak, będzie nim poliuretan.

Czym jest poliuretan?

Poliuretan to tworzywo sztuczne, które charakteryzuje się szeregiem świetnych właściwości. Jest odporny na warunki pogodowe, trudno go zetrzeć i może być twardy niczym stal. Wszystko zależy od sposobu produkcji i efektu końcowego, jaki chce uzyskać producent. Rurki poliuretanowe są póki co bardzo drogie, lecz wkrótce powinny tanieć z uwagi na rosnącą produkcję poliuretanu (w Europie produkuje się 2 miliony ton rocznie tego tworzywa). Mogą być częścią instalacji nawet przez 30 lat, czyli mniej więcej tyle, ile rurki miedziane.

Zrezygnuj z peksów już teraz!

Odradzamy montaż instalacji podłogowych na bazie peksów, bowiem są to rurki odpowiednie do kaloryferów i w zasadzie dedykowane tylko im. Jeśli nie macie pieniędzy na rurki miedziane - lepiej zainwestować w poliuretan lub odczekać z remontem jakiś czas. Często pośpiech i wykorzystanie tanich materiałów prowadzi do sporych kosztów, a tego z racji idei ogrzewania podłogowego - my tego nie chcemy.

Co sądzicie o takim systemie ogrzewania? Też doradzacie poliuretan znajomym?